Dwujęzyczne testy online

egzamin teoretyczny na prawo jazdy w uk tańszyJuż od października 2014 r. kandydaci na kierowców w UK mogą zapłacić o około 25% mniej za egzamin teoretyczny. Cena ma spaść z obecnych £31 na £25. Rządowe konsultacje w tej sprawie zakończono 15 maja.

Konsultacje są wynikiem deklaracji rządu, który zdecydował się zredukować koszta prowadzenia samochodów. Deklaracja określa również proponowane redukcje kosztów testów teoretycznych motocykli, autobusów i ciężarówek.

Minister transportu Stephen Hammond informuje:

Jesteśmy zdeterminowani, aby obniżyć koszty egzaminu. Chcemy mieć pewność, że testy teoretyczne oferują najlepszy stosunek jakości do ceny, a  jednocześnie spełniają rygorystyczne normy. Testy teoretyczne odgrywają istotną rolę, ponieważ ich zaliczenie gwarantuje, że nowi kierowcy znają kodeks drogowy i zasady ruchu drogowego. Konsultacje pokazują naszą dbałość o obniżanie kosztów przy zachowaniu najlepszych usług oraz o utrzymanie naszych dróg w czołówce najbezpieczniejszych na świecie.

Propozycja przewiduje, że już w tym roku zapłacimy za teorię o £6 mniej. Kolejne £2 zaoszczędzimy w październiku 2015 r., czyli cena spadnie finalnie do £23.

Dyrektor Naczelny DVSA (Driver and Vehicle Standards Agency), Alastair Peoples twierdzi, że w związku z uzgodnieniem nowej umowy na dostarczenie usług egzaminów na prawo jazdy, udało się już zaoszczędzić znaczącą kwotę, która została przeniesiona na klientów. Peoples zapewnia jednocześnie, że DVSA będzie nadążać za potrzebami klientów i dostarczać usługi w sposób, który jest wygodny i opłacalny.

(źródło: www.emano.co.uk)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: