Dwujęzyczne testy online

Pytanie od czytelnika: Witam. Mam takie pytanie odnośnie kursu na przewóz osób. Posiadam prawo jazdy kategorii a,b,c,d,e wszystkie kategorie robiłem w Polsce. Mam ukończony kurs na przewóz rzeczy. Chciałem sobie zrobić w Londynie kurs na przewóz osób czyli CPC. Nie wiem gdzie mam się udać, gdzie pytać. Czy kurs jest strasznie trudny, czy można gdzieś zrobić po polsku, jakie są koszty związane z całym kursem i ile to trwa? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odpowiedź:

Cały kurs CPC trwa 35 godzin i obejmuje 5 modułów treningu. W całym kraju w zależności od szkoły godziny te są rozkładane bardzo różnie. Można kurs zrobić w jeden dzień, a można go rozłożyć nawet na okres 5 lat.

W Londynie jest wiele szkół, które oferują ten kurs, wystarczy przeszukać internet lub lokalne strony Yellow Pages. Prawdopodobnie taki trening jest dostępny tylko w języku angielskim.

Jak uzyskać Driver CPC w UK – Aktualny Informator

Koszt kursu to około £500-£650. Za test teoretyczny (case studies) na dzień dzisiejszy zapłacisz £30.00.

Natomiast koszt testu praktycznego ze świadectwa kwalifikacji (wraz z kosztem otrzymania karty – Driver Qualification Card – DQC) to £ 55, chyba że chcesz zdawać w weekend to £63  (zgodnie z: www.directgov.co.uk).

Więcej informacji na temat Driver CPC znajdziesz w Informatorze „Jak uzyskać Driver CPC – aktualny informator dla kierowców autokarów, autobusów i samochodów ciężarowych w UK”

Pomocny też może okazać się artykuł „Kierowca” w portalu Londynek.net.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: