Dwujęzyczne testy online

Studium przypadku (case study) stanowi jedną z części egzaminu teoretycznego – dokładnie jest to Moduł 2.

Kandydat odpowiada na pytania dotyczące konkretnych sytuacji, z którymi potencjalnie może mieć do czynienia na drodze.

Test obejmuje od 6 do 8 case study, a każde ze studium przypadku zawiera od 5 do 10 pytań.  Wszystkie pytania związane są ściśle z jednym opisywanym przypadkiem – scenariuszem.

Scenariusze poszczególnych case study oparte są na sytuacjach, które mogą mieć potencjalnie miejsce w codziennej pracy przyszłego kierowcy samochodu ciężarowego czy autobusu/autokaru.

Test ma za zadanie sprawdzić wiedzę kandydata, a co ważniejsze to, jak ocenia on daną sytuację, w jaki sposób potrafiłby zastosować swoje umiejętnosci w praktyce i jak zareagowałby w danej sytuacji.

Case study – sposoby odpowiedzi

Podczas trwania testu kandydat korzysta z komputera, podobnie jak ma to miejsce w przypadku testu wyboru i Hazard Perception Test (Moduł 2). Po przeczytaniu danego scenariusza kandydat udziela odpowiedzi na jeden z poniższych sposobów:

  1. Wybiera jedną lub kilka właściwych odpowiedzi (Multi-response)
  2. Klika na odpowiedni fragment fotografii lub rysunku (Hot spot)
  3. Słucha pliku audio i wybiera jedną z kilku sugerowanych odpowiedzi (Audio)
  4. Podaje krótką odpowiedź tekstową (Short text)


Cały test trwa 90 minut, wliczając początkowe 15 mint, czyli tzw. część wstępną (Introductory screens). W tej początkowej części kandydat zapoznaje się z systemem tego typu testu, a pozostałe 75 minut udziela odpowiedzi na pytania.

Aby zaliczyć test kandydat musi na 50 możliwych zdobyć:

  • 38 punktów w przypadku kierowców samochodów ciężarowych
  • 40 punktów w przypadku kierowców autobusów/autokarów

Bez zaliczenia case study kandydat nie będzie mógł przystąpić do częśći praktycznej egzaminu (Driver CPC Practical Demonstration Test).

Tłumacz na egzaminie

Zarówno w Angli, Szkocji jak  i Walii istnieje możliwość zdawania egzaminu w języku polskim. Tlumacz taki musi być jednak licencjonowany przez DSA (Driving Standard Agency).

Jak uzyskać Driver CPC w UK - Informator

Jak uzyskać Driver CPC w UK – Informator

Kandydat musi z nim wcześniej omówić szczegóły, ponieważ to tłumacz rezerwuje terminy egzaminów w wybranym przez kandydata ośrodku, w tym również warunki finansowe. Tłumacz wnosi opłatę za egzaminy po uregulowaniu przez kandydata całościowego rachunku – za egzaminy i usługę tłumaczenia. Więcej informacji na temat możliwości tłumaczenia znajdziesz na stronie: http://www.emano.co.uk/uslugi/tlumacz.html W zależności od miejsca egzminu koszty tłumaczenia wachają się od 200 do 600 funtów.

Szczegółowe informacje o Driver CPC oraz przykładowe studium przypadku dla obu kategorii znajdziesz w naszym Informatorze „Jak uzyskać Driver CPC w UK”

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: