Dwujęzyczne testy online

Życie w UK - podręcznik i testy na obywatelstwo brytyjskieOd 25 marca 2013 r. testy na brytyjskie obywatelstwo uległy całkowitej zmianie. Powołana przez rząd ustawa wymusiła powstanie zupełnie nowej wersji podręcznika, w oparciu o który każdy, kto chce zostać obywateklem Zjednoczonego Królestwa musi zdać test na obywatelstwo brytyjskie.

„Życie w UK – Polsko-angielski przewodnik dla przyszłych obywateli, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby zdać testy na brytyjskie obywatelstwo” (edycja 2014)  jest dwujęzyczną wersją zmienionego według ustawy oficjalnego rządowego podręcznika „Life in the United Kingdom”; The Polish-English Guide for British Citizenship Applicants”.

Jednocześnie książka stanowi pierwszą część dwutomowego wydawnictwa. Część druga to dwujęzyczne testy „Życie w UK – Polsko-angielskie testy na obywatelstwo”.

Układ podręcznika jest tak zaprojektowany, że obie wersje językowe biegną równolegle. Obok wersji oryginalnej znajduje się wierne polskie tłumaczenie.

Dzięki temu osoba, która przyswaja sobie wiedzę w języku angielskim, nie ma problemów z jednoczesnym porównaniem tekstu do wersji polskiej, nie musi zatem używać słownika, by tłumaczyc poszczególne słowa czy zdania. Również ci, którzy biegle posługują sie językiem angielskim, mogą bardziej efektywnie zdobywać wiedzę do testu.

Dwujęzyczność wydania sprawia, że podręcznik jest unikalną pozycją na rynku brytyjskim skierowana do polskiego czytelnika.

 Co trzeba wiedzieć, aby uzyskać obywatelstwo brytyjskie

Przewodnik spełnia wysokie wymagania merytoryczne, jak i językowe. Zawiera wszystkie sprawdzane na teście zagadnienia, które zostały bardzo szczegółowo omówione. Są to precyzyjne i niezbędne informacje o kulturze, historii, tradycji, współczesnych problemach oraz życiu codziennym w UK.

Przewodnik podzielony jest na pięć głównych rozdziałów, które z kolei dzielą się na kolejne części. Pod każdą częścią publikacji znajdują się zagadnienia kontrolne, dzieki którym kandydat może systematycznie sprawdzać swoje postępy w opanowaniu materiału.

Rozdział 1: The values and principles of the United Kingdom/Wielka Brytania – jej wartości i zasady

Rozdział 2: What is the UK?/Czym jest Zjednoczone Królestwo?

Rozdział 3: A long and illustrious history/Wiele wieków znakomitej historii

Rozdział 4: A modern, thriving society/Współczesne, prosperujące społeczeństwo

Rozdział 5: The UK Government, the law and your role/Rząd UK, prawo i Twoja rola społeczna

 

Zawartość części 2 to:

Część 1: Jak zdobyć brytyjskie obywatelstwo i paszport – Praktyczny poradnik

Cześć 2: Angielsko-polskie testy na obywatelstwo

Część 3: Klucz do odpowiedzi

 

Zarówno podręcznik jak i testy można zamówić na stronie Emano.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: