Dwujęzyczne testy online

Jak zapewnic .km2'n'e]q-hpy-ństwo podczas jazdyAutorem artykułu jest: Harry N. Stewart

Podczas prowadzenia pojazdu, powinieneś myśleć o swoim bezpieczeństwie, ale także o bezpieczeństwie swojej rodziny i przyjaciół, którzy podróżują z Tobą. Na bezpieczeństwo jazdy ma wpływ praktyczniie każdy ruch, który wykonujesz, nawet ten przed uruchomieniem silnika.

Wielu ludzi wierzy, że bezpieczeństwo jest jedynie kwestią sposobu, w jaki ktoś prowadzi auto. To powoduje, że ignorują oni najbardziej istotne rzeczy, takie jak stan auta oraz własną kondycję.

Fakt, że najwięcej wypadków samochodowych spowodowanych jest przez kierowców pod wpływem alkoholu lub przez złą kondycję zdrowotną prowadzących auto, nie czyni niestety ludzi bardziej świadomymi.

Zanim wyruszysz w podróż swoim autem musisz sprawdzic kilka rzeczy. Pamiętaj, bycie kierowcą ozancza bycie kimś, kto bierze na siebie wszelką odpowiedzialność.

Na co zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie jazdy:

  • Sprawdzaj swoje auto regularnie – zabierz swoje auto do zaufanego lub cieszacego sie poważaniem warsztatu, żeby je dokładnie spradzono. Znalezienie zaufanego mechanika jest o tyle istotne, że możesz mieć pewność, iż zajmie się on profesjonalnie Twoim autem. Ustal plan wizyt w warsztacie i wpisz do swojego kalendarza; może to być raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące. Niektóre rzeczy muszą być regularnie sprawdzane, np. światła, opony, hamulce, wycieraczki. Byłbyś pewnie niemile zaskoczony gdybyś znalazł się na ciemnej zaśnieżonej drodze bez działających świateł.
  • Unikaj prowadzenia kiedy jesteś zmęczony – po pracy lub po przejechaniu wielu mil możesz być czasem tak zmęczony, że oczy same Ci się zamykają! Włączenie radia i otworzenie okien nie będzie jednak tak pomocne jak myślisz. Kombinacja wiatru i muzyki może Cię usypiać, ponieważ daje uczucie pewnego rodzaju odprężenia. Najlepszą rzeczą jaką możesz w tych warunkach zrobić to zatrzymanie się na kilkuminutową przerwę. Spędź 20 minut, żeby uciąć sobie drzemkę lub wypij kawę. Możesz także poruszać się trochę lub umyć zimną wodą ręce i twarz, aby polepszyć krążenie krwi.
  • Nie używaj telefonu - wiem, że czasem są telefony, które musisz odebrać, ale nie znaczy to, że masz pozwolenie na rozmawianie przez telefon, kiedy musisz się skoncentrować. Badania pokazują, że 95% kierowców nie jest w stanie jednocześnie skupić się na rozmawianiu przez telefon i prowadzeniu auta. Używanie telefonu z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym nie pomoże zbyt wiele, ponieważ także rozprasza Twój umysł. W przypadku kiedy koniecznie musisz odebrać odebrać telefon, powiedz dzwoniącemu, że oddzwonisz do niego wkrótce po tym jak dojedziesz na miejsce.
  • Nie przekraczaj prędkości – możesz się spieszyć i to powoduje, że chcesz jechać szybciej. Wszyscy wiemy, że to niebezpieczne, na szczęście możesz temu zapobiec. Po prostu pomyśl o odcinku trasy, który masz do przebycia i o pewnych czynnikach, których możesz doświadczyć po drodze, jak np. korki. Poświęć trochę czasu na zaplanowanie podróży. To pozwoli Ci prowadzić spokojnie, ponieważ wiesz, że się nie spóźnisz. I najlepszą rzeczą jest to, że dojedziesz na miejsce bezpiecznie, nie przekraczając prędkości.

(źródło: www.ezinearticles.com)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: