Dwujęzyczne testy online

Autorem artykułu jest John Eva

Od 30 kwietnia 2009 wszyscy instruktorzy muszą być zarejestrowani w Road Safety Authority. Jeśli pracujesz jako instruktor nauki jazdy lub chesz nim zostać będziesz prawdopodobnie zainteresowany tym, co jest wymagane, by uzyskać certyfikat ADI.

  • Pierwszym krokiem jest przekonać urzędników, że jesteś osobą godną zaufania, która zasługuje na zaufanie kursantów, których będziesz uczyć.
  • Po drugie, nie możesz zalegać z płaceniem podatków i mieć „czysty” tax certyfikat.
  • Po trzecie musisz być ubezpieczony jako instruktor nauki jazdy i mieć niezawodny, dobrze utrzymany samochód, zgodnie z wymaganiami prawa (road traffic act).
  • Po czwarte, co jest raczej oczywiste, musisz mieć pełne prawo jazdy (full driving licence) odpowiadające kategorii, której zamierzasz uczyć.

Tą są te podstawowe wymagania, żeby w ogóle zacząć myśleć o zostaniu instruktorem jazdy. Są dwie główne drogi do zdobycia tych kwalifikacji. Najbardziej powszechny sposób to 3 etapowy kurs RSA.

Alternatywną metodą jest udowodnienie, że Twoje obecne kwalifikacje i doświadczenie odpowiadają poziomowi, który wymaga RSA. Jeśli jesteś zainteresowany podążeniem tą drogą, powinieneś odwiedzić stronę internetową RSA i zastosować się do zawartych tam instrukcji, jak ubiegać się o zwonienie z wszystkich etapów treningowych, które obejmuje ten kurs.

Kurs ADI składa się z 3 części: Teoria, Jazda i Techniki instruktorskie.

Test teoretyczny będzie złożony z serii pytań opartych o listę książek, z którymi należy się zapoznać podczas trwania kursu. Niektóre z tych książek wliczone są w cenę kursu, a inne będziesz musiał nabyć sam.

Dobrym pomysłem jest także, żebyś przeczytał i zrozumieł „The Learner Driving Test Report”, dostępny także na oficjalnej stronie.

 

Ile to będzie kosztować?

Za każdy etap kursu musisz zapłacić osobno. Etap 1 czyli test teoretyczny kosztuje 150 euro, test praktyczny  kosztuje 200 euro, test umiejętności instruktorskich to 200 euro, co w sumie daje ogólny koszt 550 euro.

Musisz także zapłacić 100 euro za licencję praktykanta (Trainee Licence).

 

Gdzie będziesz egzaminowany i kto będzie przeprowadzał testy?

Test teoretyczny będzie przeprowadzany lokalnie, natomiast egzamin praktyczny będzie można zdawać jedynie w niektórych ośrodkach egzaminacyjnych. Twoi egzaminatorzy będą kwalifikowanymi instruktorami ADI. Każdy z nich był egzaminowany przez Waterford Institude of Technology.

 

Jak przebiega weryfikacja?

Jak już wspomniano wyżej, wszyscy kandydaci na instruktora ADI muszą spełnić wymagania prawne, czyli udowodnić, że są osobami o dobrej reputacji. RSA zbiera opinie, żeby przekonać się, że jest tak w przypadku każdego kandydata.

Co może Cię zdyskwalifikować? Poważne przestepstwa, takie jak morderstwo, a  także handel narkotykami, oszustwa, jazda pod wpływem (alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających) jak i inne wykroczenia drogowe. Każdy kandydat jest oceniany indywidualnie.

Zgodnie z wymaganiami weryfikacyjnymi  musisz dostarczyć instruktorowi ADI kopię swojego prawa jazdy. Wszystkie informacje zabrane przez oficera odpowiadającego za weryfikację są traktowane z całkowitą poufnością.

Formularze weryfikacyjne dostępne są dopiero w momencie, kiedy aplikujesz o odbycie kursu na instruktora ADI lub kiedy składasz podanie o zwolnienie z tego kursu.

 

Co to jest Trainee Licence?

Kiedy zdasz już swój egzamin praktyczny z jazdy, możesz aplikować o licencję praktykanta wtedy i tylko wtedy, gdy:

  1. Nie posiadałeś takiej licencji wcześniej.
  2. Jesteś pod opieką zarejestrowanego instruktora ADI, który nadzoruje Twoją pracę. Zauważ proszę, że licencja praktykanta nie pozwala kursanotom na stałe zatrudnienie (permanent basis);  jest jedynie sposobem na podniesienie swoich umiejętności  nauczania dla potrzeb ostatnie (treningowej) części kursu.

(źródło: www.ezinearticles.com)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: