Dwujęzyczne testy online

Pytanie: Witam mam takie pytanie: mieszkam i pracuję w UK posiadam polskie prawo jazdy kategorii B i miesiąc temu wysłałem moje polskie prawo jazdy do DVLA, aby otrzymac COUNTERPART DRIVING LICENCE.

Wszystko sie zgadza moje dane czyli imię, nazwisko, adres itp.,  ale nie rozumiem co znaczą dwie nowe kategorie, które mam wydrukowane na tym dokumencie w rubryce ADDITIONAL UK PROVISIONAL ENTITLEMENT, a kategorie dopisane to A oraz B+E.

A pytanie moje jest takie czy mogę rozpocząć jazdę np. motocyklem powyzej 125cc? Czy potrzebny jest jakiś dodatkowy kurs oraz egzamin? Pozdrawiam Michał

Odpowiedź:

W rubryce Additional UK Provisional Entitlement zaznaczane są dodatkowe tymczasowe uprawnienia umożliwiające naukę jazdy na daną kategorię. Kategoria A oznaczają, że możesz uczyć się jeździć motocyklem a kategoria B+E samochodem osobowym z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg.

Jeśli chcesz uczyć się jeździć motocyklem musisz ukończyć jednodniowe szkolenie z bezpiecznej jazdy motocyklem, tzw. trening CBT. Szkolenia tego typu organizowane są przez szkoły nauki jazdy na kategorię A.

Kategoria A - komplet XL

Komplet XL na prawo jazdy kategorii A

Po zdobyciu zaświadczenia ukończenia szkolenia możesz uczyć się jeździć bez instruktora jedynie w sytuacji, gdy twój motocykl ma małą pojemność silnika – maksymalnie 125 cm3. Jeśli uczysz się jeździć na większym pojeździe, to zawsze musi ci towarzyszyć uprawniony instruktor, który utrzymuje z tobą kontakt radiowy.

Aby poruszać się takimi pojazdami samodzielnie musisz zdać egzamin teoretyczny (możesz go zdać w języku polskim) i dwa egzaminy praktyczne. Więcej informacji na temat egzaminów znajdziesz na stronie internetowej Emano.

* Materiał powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Emano. Interesuje Cię tematyka motoryzacyjna? Chcesz zrobić prawo jazdy w UK i chciałbyś wiedzieć, czy funkcjonuje tutaj szkoła nauki jazdy oraz jak w ogóle prowadzona jest w Anglii nauka jazdy? Szukasz polskich instruktorów oraz materiałów szkoleniowych (testy na prawo jazdy, kodeks drogowy itd.)? Potrzebujesz informacji lub porady? Zapraszamy na www.emano.co.uk !

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: