Dwujęzyczne testy online

Pytanie: Witam, przez rok byłem ubezpieczony jako drugi kierowca motocykla, jaśniej mówiąc, motocykl zarejestrowany i ubezpieczony był na szwagra, teraz chcę go ubezpieczyć na siebie. Czy firma w której byłem dopisany do ubezpieczenia powinna wystawić mi roczny NCB?

Odpowiedź:

Firmy ubezpieczeniowe mają różne zasady, dlatego aby otrzymać wiarygodną odpowiedź powinieneś zadać to pytanie firmie ubezpieczeniowej, w której planujesz się ubezpieczyć.

Musisz wiedzieć, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe honorują tzw. NCB (No Claim Bonus – odpowiednik za bezszkodową jazdę w Polsce) z innych firm. Może się zdarzyć, że mimo iż byłeś ubezpieczony w firmie X i w tej firmie rozpoznano by Twój NCB, w firmie Y może on zostać nieuznany.*

* Materiał powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Emano. Interesuje Cię tematyka motoryzacyjna? Chcesz zrobić prawo jazdy w UK i chciałbyś wiedzieć, czy funkcjonuje tutaj szkoła nauki jazdy oraz jak w ogóle prowadzona jest w Anglii nauka jazdy? Szukasz polskich instruktorów oraz materiałów szkoleniowych (testy na prawo jazdy, kodeks drogowy itd.)? Potrzebujesz informacji lub porady? Zapraszamy na www.emano.co.uk !

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: