Dwujęzyczne testy online

Pytanie:

Czy mając już w UK prawo jazdy kategorii B, aby uzyskać prawo jazdy kategorii A muszę od nowa zdawać egzaminy praktyczny i teoretyczny, czy wystarczy tylko zaliczyć jakiś dodatkowy egzamin?

Pytanie jest nieco nieprecyzyjne, ale postaram się odpowiedzieć.

Jako, że kategoria A to zupełnie inna kategoria, należy więc przejść jedniodniowy kurs CBT (Certificat of Bike Training) wymagany na każdy pojazd jednośladowy w całym UK za wyjątkiem Irlandii Północnej.

Kurs CBT składa się z pięciu elementów:

  1. Wprowadzenie
  2. Praktyczny trening na placu
  3. Praktyczna jazda na placu
  4. Praktyczny trening na drodze
  5. Praktyczny jazda na drodze

Testy na prawo jazdy w UK – kategoria A

Następnie musisz zdać egzamin teoretyczny i później praktyczny. Pierwszą część zalicza się na placu manewrowym, a drugą część na mieście. Najpierw trzeba zdać część pierwszą, aby móc umawiać się na część drugą. W Irlandii Północnej można jak na razie od razu przystąpić do egzaminów.

* Odpowiedzi na pytania powstają przy współpracy z firmą  Emano (www.emano.co.uk), która jest wydawcą i dystrybutorem publikacji o tematyce motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: