Dwujęzyczne testy online

Pytanie: Mąż mój do 20 listopada 2011 posiada ważne szkolenie CBT. Pewien czas temu zdał egzamin teoretyczny, a zaraz po nim tzw. plac (zdaje się, że to jest moduł 1) egzaminu praktycznego. Niestety ze względu na niedogodność terminów nie zdąży zdać przed 20 listopada egzaminu w mieście.

Zdaje sobie sprawę, że będzie musiał ponownie  „wykupić” L-ke na kolejne 2 lata, ale dowiedzieliśmy się, że jego egzamin na placu staje się tym samym nie ważny i będzie musiał go  zdawać ponownie?! Trochę nas to dziwi, bardzo proszę o odpowiedź z miarę możliwości. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Na początek pragnę przekazać, że tymczasowe prawo jazdy zazwyczaj ważne jest do momentu ukończenia przez posiadacza 70 roku życia, tak więc nie ma konieczności starania się o nie ponownie. Należy jedynie pamiętać o aktualizacji zdjęcia (co 10 lat).

Certyfikat otrzymywany po ukończeniu szkolenia CBT sprawia, że tymczasowe prawo jazdy na motorower (provisional moped licence) lub tymczasowe prawo jazdy na motocykl (provisional motorcycle licence) staje się ważne.

Okres ważności szkolenia CBT wynosi dwa lata. Szkolenie CBT musi być powtórzone, jeśli kandydat nie zda egzaminu teoretycznego i praktycznego w okresie 2 lat od momentu zaliczenia poprzedniego CBT.

Testy na prawo jazdy w UK – kategoria A

W przypadku Pani męża, ponieważ jego certyfikat ukończenia szkolenia CBT kończy ważność będzie on musiał ukończyć szkolenie CBT przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego.

Egzamin teoretyczny ważny jest przez dwa lata, tak samo jak szkolenie CBT.*

* Materiał powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Emano. Interesuje Cię tematyka motoryzacyjna? Chcesz zrobić prawo jazdy w UK i chciałbyś wiedzieć, czy funkcjonuje tutaj szkoła nauki jazdy oraz jak w ogóle prowadzona jest w Anglii nauka jazdy? Szukasz polskich instruktorów oraz materiałów szkoleniowych (testy na prawo jazdy, kodeks drogowy itd.)? Potrzebujesz informacji lub porady? Zapraszamy na www.emano.co.uk !

2 Comments

  1. CHCIALBYM ZROBIĆ JAK NAJSZYBCIEJ KURS NA CBT PROSZE O POMOC DZIEKÓJE

    • Jakiego rodzaju pomocy Pan oczekuje?

Trackbacks/Pingbacks

  1. Dodatkowe kategorie na Counterpart Driving Licence | Prawo Jazdy w UK - [...] jeździć motocyklem musisz ukończyć jednodniowe szkolenie z bezpiecznej jazdy motocyklem, tzw. CBT. Szkolenia tego typu organizowane są przez szkoły …

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: