Dwujęzyczne testy online

4 czynniki wplywajace na koszt nauki jazdy by prawojazdywuk.com Autorem artykułu jest Dennis Moore Hopkins

Planujesz w najbliższym czasie wykupić  lekcje jazdy? Koszt związany z wyborem kursu jest jednym z najważniejszych kryteriów jakimi się kierujemy.  Przyjrzyj się więc  średnim kosztom nauki jazdy i porównaj pakiety oferowane przez różne szkoły jazdy lub instruktorów.

W tym artukule znajdziesz kilka prostych wskazówek czym powienieneś kierować się przy swoim wyborze.

 

Jakie czynniki wpływają na koszt nauki jazdy?

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do ogólnego kosztu Twoich lekcji jazdy.

Po pierwsze zależy to od Twojego wieku. Jeśli dopiero zaczynasz uczysz się jeździć i nie masz o tym pojęcia, koszt może być wyższy, jako że instruktor będzie musiał prowadzić Cię krok po kroku od samego początku. Przeprowadzone badania dowodzą, że wystarczy przeciętnie od 30 do 35 godzin lekcji jazdy dla kogoś, kto się przykłada, by zdać egzamin.

Oprócz tego do całkowitego kosztu lekcji jazdy przyczynia się także twoje doświadczenie w prowadzeniu auta. Ludzie z doświadczeniem zapłacą mniej, ponieważ instruktor nie musi tłumaczyć im wszystkiego od początku.

Większość instruktorów podwozi swoich kursantów spod domu do centrum nauki jazdy. Jeśli mieszkasz daleko od centrum nauki jazdy, zapłacisz więcej, ponieważ musisz zrekompensować koszt paliwa. Aby zaoszczędzić pieniądze, poproś swoich rodziców lub przyjaciela o podrzucenie do centrum.

Na koniec, koszt lekcji jazdy jest różny w zależności od tego, czy jeździsz w tygodniu czy też w weekendy. Lekcje odbywające się w dni robocze są zawsze tańsze. Ustal zatem swój własny harmonogram tak, by Twoje lekcje przypadały w dni robocze.

Genaralnie szkoły jazdy i instruktorzy prowadzą dwa typy lekcji – instensywny kurs i normalne lekcje. Większość szkół nauki jazdy preferuje stawki godzinowe. Średnia stawka intensywnego kursu waha się pomiędzy £25 a £30 (wzwyż) za godzinę, podczas gdy koszt normalnej lekcji to mniej wiecej £20 – £25 za godzinę. Stawka wzrośnie o £5 lub £10 za godzinę jeśli zdecydujesz się na lekcje w czasie weekendu.

(źródło: www.ezinearticles.com)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: