Dwujęzyczne testy online

eyesight test - test wzroku na egzaminie praktycznym w ukZanim w ogóle przystąpisz do nauki jazdy, musisz mieć pewność, że spełniasz stosowne wymagania, co do wzroku. Jeśli potrzebujesz okularów lub soczewek korygujących musisz je zakładać za każdym razem kiedy kierujesz pojazdem.

Kiedy aplikujesz o prawo jazdy do DVLA powinieneś dać im znać, jeśli masz jakieś poważne kłopoty ze wzrokiem. Do takich nie wlicza się jednak krótkowzroczności, dalekowzroczności lub daltonizmu.

Test wzroku wykonywany jest bezpośrednio przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego.

Twój egzaminator poprosi Cię o przeczytanie numeru rejestracji na zaparkowanym aucie. Wymagany dystans dla tego testu wzrokowego to 20.5m, jeśli zostaniesz poproszony o odczytanie numeru tablicy rejestracyjnej  starego typu, natomiast 20m, jeśli jest to nowa tablica. Łatwo rozpoznać tablice nowego typu, bo zaczynają się one od 2 liter, np. AB 53 ABC.

Jeśli nie zdołasz odczytać poprawnie pierwszego numeru na wskazanej tablicy rejestracyjnej, będziesz poproszony o przeczytanie następnego. Jeśli i tego drugiego nie będziesz w stanie poprawnie odczytać, egzaminator pozwoli Ci podejść na tyle blisko, byś mógł odczytać numer.

Jeżeli i tym razem nie zdołasz odczytać poprawnie numerów na tablicy, egzaminator poprosi Cię o przeczytanie trzeciej tablicy i tym razem będzie mierzył dokładny dystans od tej tablicy.

W przypadku kiedy nie będziesz mógł odczytać poprawnie trzeciego numeru z tablicy, egzaminator uzna, że nie spełniasz wymagań jeśli chodzi o wzrok. Tym samym nie zostaniesz dopuszczony do dalszej części egzaminu, co będzie znaczyło, że nie zdałeś egzaminu praktycznego.

Oczywiście jeśli nosisz okulary, musisz je mieć założone podczas testu wzroku, jak również później podczas egzaminu.

Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Prawo jazdy a zdrowie - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] nauki jazdy, musisz mieć także pewność, że spełniasz stosowne wymagania jeśli chodzi o twój wzrok. Jeśli potrzebujesz okularów lub …

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: