Dwujęzyczne testy online

dl&vc_provisional_00Aby aplikować o tymczasowe zezwolenie do prowadzenia minibusa, autobusu lub samochodu ciężarowego w celach komercyjnych (bus or lorry provisional entitlements) należy wypełnić aplikację D2 oraz raport medyczny – formularz D4.

Formularz D4 musi być wypełniony przez lekarza ogólnego – GP (General Practitioner). Za wypełnienie raportu medycznego lekarz zazwyczaj pobiera opłatę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie każdy lekarz GP wypełni taki raport. W takim wypadku należy zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w badaniach medycznych dla kierowców.

Aplikacja D2 to aplikacja dla kierowcow starających się o wydanie licencji na prowadzenie samochodu ciężarowego, minibusu lub autobusu.

Aplikację D2 można zamówić online na stronie rządowej: zaznaczając w opcjach D2 Pack – Application for a driving licence for a lorry, minibus or bus.

Formularz D2 wraz z raportem medycznym D4 należy przesłać wraz z aktualnym prawem jazdy do DVLA. Nie są pobierane za to żane opłaty.

Jeśli posiadasz plastikowe prawo jazdy (photocard driving licence), do aplikacji D2 i raportu medycznego D4 załącz także D740 – czyli papierowe prawo jazdy (paper counterpart).

Jeśli posiadasz paper driving licence (papierowe prawo jazdy, D740) załącz kolorowe zdjęcie paszportowe i oryginalny dokument tożsamości (może to być ważny paszport, ID card).

Testy na prawo jazdy w UK – kat. C i D

Testy na prawo jazdy w UK – kat. C i D (książka)

Wszystkie dokumenty należy wysłać na adres:
DVLA
Swansea
SA99 1BR

W przeciągu 3 tygodni od daty wysłania aplikacji powinieneś otrzymać od DVLA swoje prawo jazdy. Może to jednak potrwać dłużej jeśli DVLA uzna, że Twoje dane lub stan zdrowia wymagają bardziej szczegołowego sprawdzenia.

(źródło artykułu: www.gov.uk)

Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Prowadzenie minibusa w UK - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] tym wypadku musisz aplikować o tymczasowe uprawnienia do prowadzenia minibusa (minibus provisional entitlement) znane jako licencja PCV (Passenger Carrying …

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: