Dwujęzyczne testy online

Jak celująco zdać egzamin praktycznyAutorem artykułu jest James Ross

Nie wystarczy, że jesteś pewien tego, że będziesz dobrze prowadził auto w trakcie egzaminu praktycznego.

Musisz także spełnić kilka innych wymagań.

Poniżej znajduje się lista rzeczy, które powinieneś sprawdzić zanim przystąpisz do egzaminu praktycznego:

  • Zanim wyjedziesz z domu, sprawdź kierunkowskazy, światła hamulcowe i światła drogowe. Zostaną one przetestowane przed rozpoczęciem Twojego testu drogowego. Upewnij się, że masz ze sobą wszystkie wymagane dokumenty.
  • Do ośrodka egzaminacyjnego podróżuj razem z uprawnionym kierowcą lub własnym instruktorem. Na pewno chcesz uniknąć niedopuszczenia do egzamninu i przełożenia go na inny termin.
  • Upewnij się, że dojedziesz na czas do ośrodka egzaminacyjnego. Nie spóźnij się.
  • Nie bierz ze sobą telefonu komórkowego lub przynajmniej upewnij się, że jest wyłączony. Bądź odprężony i przyjazny wobec egzaminatora, ale nie bądź zbyt gadatliwy – pozwól, by to on raczej mówił. Nie zapominaj, że egzaminator nie wie jak dobrym kierowcą jesteś, a więc może  on być tak samo, lub nawet bardziej, zdenerwowany niż Ty.

  • Słuchaj uważnie instrukcji udzielanych przez egzaminatora. Jeśli przerobiłeś i przećwiczyłeś wszystko ze swojego podrecznika nauki jazdy, pytania nie powinny Cię zaskoczyć. Bez wachania możesz poprosić o powtórzenie polecenia jeśli nie zrozumiałeś go za pierwszym razem. Egzaminator na pewno woli powtórzyc to, co powiedział niż ryzykować potencjalnie nebezpieczną sytuację.
  • Zawsze koncentruj się na drodze. Regularnie sprawdzaj swoją prędkość i spoglądaj w lusterka wsteczne (patrz: MSM routine). Egzaminator musi być pewnien, że kontrolujesz sytuację na drodze. Ocenia jak czujny byłbyś w przypadku, kiedy jakiś pojazd wykonałby nieoczekiwany manewr, a także jak dobry byłyś w razie wypadku i jakie kroki podjąłbyś w przypadku zaistnienia niebezpiecznej sytuacji lub zagrożenia (hazard) na drodze.
  • Nie zapominaj o używaniu kierunkowskazów, kiedy zmieniasz pasy lub skręcasz w prawo lub w lewo. Kiedy używasz hamulca, rób to najbardziej płynnie  jak to możliwe. Pokaż egzaminatorowi,  że wykonujesz jego polecenia z opanowaniem i spokojem.
  • Musisz być szczególnie przygotowany do wykonywania manewrów, które większość kierowców uważa za trudne. Zawracanie na drodze (czyli tzw. zawracanie na trzy) i parkowanie na kopertę są manewrami, które powinieneś wyćwiczyć aż do bólu. Wyćwicz sobie porządnie sposoby parkowania i praktykuj je np. na pustych parkingach.

Zdanie części praktycznej testu powinno być dla Ciebie łatwe jeśli dużo ćwiczyłeś i stosujesz się do zasad.

Możesz teraz sobie pogratulować dobrze wykonanej pracy i chwalić się swoim prawem jazdy przed przyjaciółmi i rodziną. Ale kiedy popisujesz się swoimi umiejętnościami za kierownicą upewnij się, że robisz to, stosując wszystko to, czego się nauczyłeś, prowadząc  bezpiecznie i szcześliwie do końca swojego życia!

(źródło: www.ezinearticles.com)

One Comment

  1. Zapraszam na Zobaczcie jak wyglądają statystyki zdawalności i jak inni opisali swoje egzaminy na prawo jazdy. Można też znaleźć ciekawe informacje o Ośrodkach Szkolenia Kierowców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: