Dwujęzyczne testy online

Jak zabukować test praktyczny w Wielkiej BrytaniiJeśli masz za sobą pomyślnie zdany test teoretyczny na prawo jazdy, możesz przystąpić do egzaminu praktycznego. Możesz to zrobić w ciągu 2 lat od momentu zdania egzaminu teoretycznego, a więc masz dużo czasu na dobre przygotowanie się.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że czas oczekiwania na egzamin zależy od miejsca, gdzie będziesz go zdawać i może zająć od kilku do 12 tygodni.

Egzaminatorzy przeprowadzają testy od godziny 8:00 oraz w czasie lunchu (12:00 – 13:00). W niektórych centrach egzaminacyjnych do testu można przystąpić także w czasie weekendu, aczkolwiek cena za egzamin jest wtedy nieco wyższa. W miesiącach letnich można zabukować egzamin również w godzinach wieczornych.

Koszt egzaminu to £62.00, jeśli zdecydujesz sie zdawać w normalny dzień roboczy, £75.00 – jeśli w weekend lub w godzinach wieczornych. Zalecamy jednak sprawdzić aktualne ceny egzaminów na stronie rządowej.

Najłatwiej zabukować test praktyczny online, wchodząc na rządową stronę Directgov. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • ważny photocard licence (Provisional driving licence) wraz z częścią counerpart,
  • Twój certyfikat zdania testu teoretycznego (Theory test Pass Certificate),
  • kartę debetową lub kredytową do dokonania płatności.

Egzamin praktyczny możesz zarezerwować także telefonicznie, dzwoniąc na numer: 0300 200 1122 w porze od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Bookując test telefonicznie potrzebujesz:

  • numer certyfikatu zdanego egzaminu teoretycznego,
  • numer z Twojego photocard licence,
  • numer kodu Twojej szkoły jazdy, jeśli go znasz.

Jeśli zdecydujesz się zarezerwować test praktyczny za pośrednictwem poczty, musisz wypelnić aplikację – druk DL26 (postal application for a practical driving test appointment). Aplikacje możesz ściągnąć w formacie PDF – Postal application for a practical driving test appointment.

Formularz ten jest dostepny także w centrach egzaminacyjnych – Theory Test Centres i Driving Test Centres, możesz też zapytać o niego swojego instruktora ze szkoły jazdy.

Jeśli chcesz skasować termin swojego egzaminu, musisz to zrobić co najmnije na 3 dni robocze przed ustaloną data testu. Informacja o ewetualnej dacie odwołania testu będzie także podana na Twojej appointment card, którą przysyła DSA.  Jeśli nie odwołasz testu w odpowiednim terminie, nie dostaniesz zwrotu kosztów.

Obejrzyj oficjalne video DSA:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: