Dwujęzyczne testy online

jak zwiekszyc swoje szanse na zdanie testu praktycznego za pierwszym podejsciemWiele osób zadaje sobie pytanie, czy w ogóle możliwe jest zdanie testu praktycznego za pierwszym podejściem?

Kluczem do osiągnięcia sukcesu w życiu jest planowanie i test praktyczny na prawo jazdy nie jest tutaj wyjątkiem… Jeśli nie nauczysz się planować, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zdasz.

A zatem na co szczególnie zwrócić uwagę?

1. Musisz znać swoje auto „na wylot”.  Wstępna część testu zwana „Tell me – Show me” składa się z 2 pytań wybranych losowo z 12 kombinacji. Musisz wykazać się zatem znajomością tego, co znajduje się pod maska auta.

2. Upewnij się, że wiesz do czego służą wszystkie gałki i przełączniki obecne w każdym nowoczesnym aucie, a nawet te te, których nie ma w każdym modelu. Musisz nie tylko wiedzieć jakie funkcje spełniają. Egzaminator będzie oczekiwał od ciebie właściwej obsługi całego sprzętu podczas trwania testu bez odrywania wzroku od drogi.

3. Upewnij się, że Twoje auto spełnia wymagania prawne. Jeśli test zdajesz własnym autem musisz mieć ważny Road Tax oraz ubezpieczenie, a jeśli auto ma ponad trzy lata – obowiązkowy MOT (w Irlandii NCT – National Car Test Certificate). Jeśli Twoje auto nie będzie dostosowane do wymogów prawnych, egzamin praktyczny nie odbędzie się. Co gorsza możesz stracić swoje pieniądze i wylądujesz na końcu długiej listy oczekujących.

Na egzamin nie zapomnij wziąć swojego Provisional Driving Licence.

4. Zmiana auta w ostatniej minucie przed egzaminem także może uniemożliwić zdanie testu za pierwszym razem. Nawet doświadczony kierowca potrzebuje nieco czasu, by przyzwyczaić się do prowadzenia „nowego” auta. Ktoś, kto dopiero uczy się jeździć potrzebuje go znacznie więcej, ponieważ brak mu niezbędnych umiejętności, by poradzić sobie z różnicami w obcym aucie.

5. Zasadniczo żadna profesjonalna szkoła jazdy nie wypożyczy auta do testu bez uprzedniego oszacowania umiejętności kursanta. Wymagane jest co najmniej 8 do 10 godzin praktycznej jazdy z profesjonalnym instruktorem nauki jazdy. Jeśli zobaczą, że nie masz wystarczających umiejętności, nie wypozyczą Ci auta na czas trwania testu.
6. Musisz mieć ogólną znajomość terenu gdzie będzie miał miejsce test. Powinieneś praktykować regularnie na tym terenie o różnych porach w ciągu dnia jak też w różnych dniach tygodnia. Nie będziesz miał pojęcia o różnicach w ruchu drogowym na tych trasach dopóki tego nie sprawdzisz. Każdy źle lub niebezpiecznie przeprowadzony manewr pod wpływem stresu w dużym ruchu może skutkować popełnieniem 3 poważnych błędów, a tym samym negatywnym wynikiem egzaminu.

7. Zostaw sobie odpowiednio dużo czasu na dotarcie do ośrodka egzaminacyjnego. Bądź na miejscu co najmniej na 10 lub 15 minut przed czasem. Jeśli przybędziesz zbyt wcześnie,  możesz zostać poproszony na egzamin trochę wcześniej, co może okazać się dla Ciebie korzystne albo niekoniecznie. Przybycie jednak na ostatnią chwile może skutkować tym, iż nie zostaniesz dopuszczony w ogóle do egzaminu.

8. Pamiętaj także o opanowaniu wszystkich manewrów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: