Dwujęzyczne testy online

Autorem artykułu jest Walter Bellaccini

Różnica pomiędzy instruktorami nauki jazdy PDI a ADI

1. PDI – Provisional Driving Instructor to osoba, która trenuje kursantów, posiadając „różową” licencję (plakietkę). Oznacza to, że taki instruktor zdał 1 i 2 część testu i czeka go jeszcze część 3 – końcowy egzamin, który musi być zaliczony przez każdego kandytata na w pełni wykwalifikowanego instruktora, by zostać wpisanym rejestru DSA (Driving Standarts Agency).

Uwaga: są szkoły jazdy – wśród nich kilka bardzo znanych – które pobierają od kursantów wyższe składki, a w rzeczywistości wynajmują trenujących dopiero instruktorów jazdy (np. PDIs), nie informując o tym kursanta i/lub jego rodziców.

Upewnij się zatem, czy będziesz uczony przez w pełni wykwalifikowanego instruktora.

2. ADI – Approved Driving Instructor, to instruktor, który zdał 3 końcową część egzaminu – surowy test – ustalonego przez Driving Standards Agency (DSA); ma więcej doświadczenia w nauczaniu jazdy, a zatem jest bardziej wartościowy z pekspektywy płacącego kursanta.

Czego możesz się spodziewać na twojej pierwszej lekcji jazdy?

Twój instruktor powinien być punktualny, przyjazny i odprężony. Powinnien przedstawić się i zapewnić, byś czuł się komfortowo zanim jeszcze zaczniesz swoją pierwszą lekcję jazdy.

Auto powinno być całkiem nowe, na pewno nie starsze niż 6 miesięcy, co gwarantuje Ci, że uczysz się w najbardziej odpowiadnim pojeździe. Dla uzyskania najlepszych rezultatów lekcje powinny trwać 2 godziny.

Wstępne omówienie kabiny nie powinno trwać więcej niż 20-30 minut, jako że powinnieneś spędzić resztę pierwszej lekcji ucząc się podstaw takich jak:

  • kierowanie, włączając w to ustawianie siedzenia, zagłówka i pasów bezpieczeństwa
  • gaz, hamulec i sprzęgło
  • obsługiwanie skrzyni biegów
  • używanie hamulca ręcznego
  • lusterka – jak je ustawić i używać
  • uczenie się o „martwych strefach” (blind spots) i „bezpieczna” obserwacja
  • bezpieczne ruszanie i zatrzymywanie się.

Pod koniec lekcji powinieneś czuć się podekscytowany i chętny do rozpoczęcia kolejnych, późniejszych lekcji, odchodząc z realnym poczuciem osiągnietego celu:)

(źródło: www.ezinearticles.com)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: