Dwujęzyczne testy online

Każdy kto zaczyna naukę jazdy UK stawia sobie niejedno pytanie.  Oto 5 pytań, które najczęściej zadają uczący się kierowcy:

1. Co muszę zrobić zanim zacznę jeździć?

Musisz wyrobić sobie Provisional Driving Licence. Otrzymasz je kiedy skompletujesz aplikację D1 (driving licence application) i photo card application form (D750).  Apikacje te są dostępne w większości urzędów pocztowych.

2. Jak często powinienem uczęszczać na lekcje jazdy?


Tak często jak możesz sobie na to pozwolić jeśli chesz zdać test praktyczny szybko. Przy regularnym treningu zaleca się co najmniej jedną 1.5 godzinną  sesję na tydzień. Instruktor jazdy powinien dostosować częstotliwość lekcji do twoich indywidualnych potrzeb. Często zależy to od czasu jakim dysponujesz i jak często możesz sobie pozwolić na  wzięcie lekcji.

3. Jaki jest najtańszy sposób rezerwacji lekcji nauki jazdy?


Możesz zmniejszyć koszta nauki jazdy poprzez wykorzystanie rabatów i zniżek (np. block booking discounts), które oferuje większość szkół jazdy. Płacenie za każdą lekcję z osobna jest najdroższym sposobem. W wielu szkołach jazdy oferowane są rabaty jeśli płacisz za 5 lekcji z góry.

4. Jak dużo lekcji jazdy musze wykupić?


Każdy kierowca jest inny i każdy uczy się w różnym tempie. Według statystyk przeprowadzonych przez DSA (Driving Standards Agency) ci, którzy zdali swój test praktyczny mieli za sobą średnio 45 godzin profesjonalnych lekcji oraz 22 godzin prywatnej praktyki. Twój instruktor nauki jazdy powinien używać formularzy DSA, na których podstawie  możesz ocenić swoje mocne i słabe strony i na bieżąco monitorować postępy.

5. Czy muszę zdać test teoretyczny zanim zacznę lekcje nauki jazdy?


Nie. W rzeczywistości dobrym pomysłem jest uczyć się teorii w tym samym czasie kiedy uczysz się jeździć, jako że możesz na bieżąco wdrażać to, czego się uczysz w życie, prez co łatwiej jest ci zrozumieć i zapamietywać. Pamiętaj także, że trening teoretyczny pomoże ci w praktykowaniu jazdy, a praktyczna jazda pomoże w twoim teoretycznym treningu.

Autorem artykułu jest: Mark J Emslie, źródło:  Ezinearticles.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: