Dwujęzyczne testy online

MSM routineThe Mirror Signal Manoeuvre routine (w skrócie MSM routine)  jest układem, którego praktycznym zastosowaniem musisz się wykazać na teście praktycznym.

Jak sama nazwa wskazuje, układ ten składa się z 3 elementów: lusterko – sygnał - manewr.

MSM routine jest po prostu kolejnością w jakiej wykonujesz manewry.  Najpierw spoglądasz w lusterka, później dajesz sygnał, a następnie wykonujesz manewr.

Układ MSM routine ma swoje zastosowanie w sytuacjach:

  • kiedy chcesz zaparkować auto,
  • kiedy chcesz zmienić pas na drodze dwupasmowej, autostradzie i rondzie,
  • na skrzyżowaniach,
  • przy wyprzedzaniu.

Jeśli zamierzasz skręcić w lewo, patrzysz najpierw w centralne (wewnętrzne) lusterko, a następnie zewnętrzne lewe lusterko. Jeśli zamierzasz skręcic w prawo, sprawdzasz najpierw w wewnętrznym lusterku, co dzieje się za Tobą, a później zewnętrzne prawe.

Sygnalizując dajesz innym znać, co masz zamiar zrobić. Jeśli zamierzasz skręcić w lewo, włączasz lewy kierunkowskaz. Jeśli zamierzasz skręcić w prawo, włączasz prawy kierunkowsaz.

Staraj się nie wprowadzać w błąd innych kierowców i  przechodniów błędnym sygnalizowaniem swoich intencji. Niestety powszechne w Anglii i bardzo irytujące jest to, że wielu kierowców nie sygnalizuje np. wyjazu z ronda.

 

Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Test praktyczny - na drodze - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] różnego rodzaju skrzyzowaniach. Na skrzyżowaniach będziesz obserwowany, czy stosujesz się do MSM routine (The Mirror Signal Manoeuvre [...]
  2. Jak celująco zdać egzamin praktyczny? - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] się na drodze. Regularnie sprawdzaj swoją prędkość i spoglądaj w lusterka wsteczne (patrz: MSM routine). Egzaminator musi być pewnien, …

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: