Dwujęzyczne testy online

 

DSA ogłosilo, że test praktyczny w UK zostanie zreformowany w celu uczynienia go bardziej dopasowanym do realnych sytuacji na drodze.

Zmiany zostaną wprowadzone w październiku 2010. Główną zmianą będzie włączenie do testu 10-minutowej podróży, którą kandydat będzie musiał odbyć samodzielnie bez wskazówek egzaminatora . Sekcja ta nazwana została jazdą indywidualną.

W zależności od tego gdzie będzie mial miejsce test, egzaminator może nakazać kandydatowi albo kierowanie się w kierunku centrum albo w kierunku innego wybranego puntu,  lub też udzieli mu serii wskazówek, gdzie ma jechać.

Chodzi o to, by ocenić jak kandydaci radzą sobie z jazdą w warunkach podobnych do tych po zdaniu testu. Dlatego egzaminator nie będzie udzielał wskazówek podczas każdego skrętu czy na każdym skrzyżowaniu.

Wcześniejsze badania przeprowadzone przez DSA wskazują, że nowa forma egzaminu obniży wskaźnik zdawalności testu praktycznego.

Kandydat nie obleje testu w sytuacji kiedy np. zgubi drogę do danego punktu lub obierze złą trasę. W tym wypadku egzaminator powinien naprowadzić go na prawidlową trasę.

Kolejne zmiany dotyczą zwiekszenia nacisku na wykonywanie trudnych manewrów, jak np. skręcanie w prawo na skrzyżowaniach lub jazda po śliskiej nawierzchni. Kandydat będzie musiał wykonać tylko jeden z trzech manewrów, a nie dwa jak bylo do tej pory.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: