Dwujęzyczne testy online


Po zdaniu testu praktycznego zaleca się, choć nie jest to obowiązkowe, by przez jakiś okres czasu od daty zdania egzaminu jeździć z przyczepionymi P-plates, czyli tablicami z zieloną literą P. Według niektórych źródeł okres ten powinien trwać do 2 lat od otrzymania certyfikatu zdania egzaminu praktycznego (The Pass Certificate).

Litera „P” jest oznaczeniem słowa „probationer”, w tlumaczeniu z ang. praktykant.

Tablice muszą być umieszczone z przodu i z tyłu auta tak, by były widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Tablice te pokazują innym kierowcom, że jesteś „nowy” na drodze i dzięki temu możesz liczyć na większe zrozumienie i cierpliwość ze strony innych, bardziej doświadczonych kierowców.

Statystyki wskazują, że podczas pierwszych dwóch lat od zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy młodzi, niedoświadczeni kierowcy są w okresie tzw. „podwyższonego” ryzyka na drodze. Nowi kierowcy stanowią średnio ok. 7% ogółu kierowców w UK, ale powodują oni aż 12% wypadków na drogach. Badania pokazują, że po pierwszych dwóch latach prawdopodobieństwo wystapienia wypadku powodującego szkody spada prawie o połowę.

Tablice nie są wymogiem prawnym w Anglii, Szkocji i Walii, choć ich używanie jest rozpowszechnione. Inaczej jest już natomiast w Północnej Irlnadii. Tam jesteś zobowiązany jeździć z R-plates w kolorze pomarańczowym przez okres 12 miesięcy od zdania testu praktycznego. Dodatkowo nie możesz przekraczać predkości 45 mph, niezależnie od rodzaju drogi.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: