Dwujęzyczne testy online


Po zdaniu testu praktycznego zaleca się, choć nie jest to obowiązkowe, by przez jakiś okres czasu od daty zdania egzaminu jeździć z przyczepionymi P-plates, czyli tablicami z zieloną literą P. Według niektórych źródeł okres ten powinien trwać do 2 lat od otrzymania certyfikatu zdania egzaminu praktycznego (The Pass Certificate).

Litera „P” jest oznaczeniem słowa „probationer”, w tlumaczeniu z ang. praktykant.

Tablice muszą być umieszczone z przodu i z tyłu auta tak, by były widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Tablice te pokazują innym kierowcom, że jesteś „nowy” na drodze i dzięki temu możesz liczyć na większe zrozumienie i cierpliwość ze strony innych, bardziej doświadczonych kierowców.

Statystyki wskazują, że podczas pierwszych dwóch lat od zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy młodzi, niedoświadczeni kierowcy są w okresie tzw. „podwyższonego” ryzyka na drodze. Nowi kierowcy stanowią średnio ok. 7% ogółu kierowców w UK, ale powodują oni aż 12% wypadków na drogach. Badania pokazują, że po pierwszych dwóch latach prawdopodobieństwo wystapienia wypadku powodującego szkody spada prawie o połowę.

Tablice nie są wymogiem prawnym w Anglii, Szkocji i Walii, choć ich używanie jest rozpowszechnione. Inaczej jest już natomiast w Północnej Irlnadii. Tam jesteś zobowiązany jeździć z R-plates w kolorze pomarańczowym przez okres 12 miesięcy od zdania testu praktycznego. Dodatkowo nie możesz przekraczać predkości 45 mph, niezależnie od rodzaju drogi.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: