Dwujęzyczne testy online

Pass Plus scheme jest programem skierowanym do początkujących,  „świeżo upieczonych” kierowców w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, którzy nie nabyli jeszcze wystarczającego doświadczenia w prowadzeniu auta.

Kurs ten został zaprojektowany przez DVLA w celu zmniejszenia ryzyka wypadków powodowanych przez niedoświadczonych kierowców.

Według statystyk młody kierowca jest bardziej narażony na wypadek w przeciągu 2 lat od zdania swojego egzaminu praktycznego właśnie z powodu braku doświadczenia za kierownicą.

Pass Plus możesz rozpocząć właściwie w każdym czasie, ale najbardziej jest on rekomendowany dla osób w pierwszym roku po zdaniu testu praktycznego na prawo jazdy.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz większej pewności siebie za kierownicą, ten program może być dobrym wyborem.

Aby rozpocząć dodatkowy trening jakim w zasadzie jest Pass Plus, musisz mieć w pełni wykwalifikowanego instruktora (Approved Driving Instructor - ADI), który będzie z Tobą jeździł. Pomoże Ci on skompletować sześć  modułów treningowych, które są konieczne do zaliczenia całego kursu.

Możesz upewnić się czy wybrany przez Ciebie instruktor posiada niezbędne uprawnienia. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 0115 936 6504 oraz podać imię i nazwisko instruktora.

 

Moduły treningu Pass Pluss

Pass Plus scheme obejmuje 6 modułów, które wymagają  jazdy w różnych warunkach:

  1. Na terenie miasta
  2. W różnych warunkach pogodowych
  3. Na drogach wiejskich
  4. Mocą
  5. Na drogach dwupasmowych (dual carriageway)
  6. Na autostradzie (motorway)

Po zaliczeniu każdego z modułów Twój instruktor sukcesywnie wypełnia formularz – sprawozdanie ze szkolenia, który Ty podpisujesz. Raport ten zawiera  daty, w których osiagnałeś wymagany standard w każdym module. Dostaniesz również zapis swoich postępów, co pozwoli Ci na bieżąco śledzić swoje postępy w trakcie trwania kursu.

Na koniec kursu nie ma żadnego egzaminu, ale by zaliczyć cały trening potrzebujesz osiągnąć satysfakcjonujacy standard w każdym z jego części – modułów.  Certyfikat ukończenia jest po prostu potwierdzeniem Twoich kompetencji i rozwiniętych umiejętności.

 

Korzyści z kursu Pass Plus

Pass Plus, budując na tym, co już masz – czyli na Twoich umiętnościach i wiedzy, rozwija je i uczy jak przewidywać, planować oraz jak radzić sobie z różnymi rodzajami zagrożeń (hazards) na drodze. Dzięki tym umiejętnościom masz szansę nie tylko szybko nabyć większej wprawy, ale i stać się bardziej pewnym siebie kierowcą.

Niewątpliwą korzyścią skorzystania z kursu Pass Plus jest fakt, że wiele firm ubezpieczeniowych oferuje niższe ceny ubezpieczeń dla kierowców, którzy zaliczyli Pass Plus scheme.

Po zaliczeniu Pass Plus scheme możesz także rozważyć popracowanie nad Advanced Driving Test, którego zdanie wymaga już umiejętności na wyższym poziomie, ale dostarcza dalszych finansowych korzyści.

 

Ile kosztuje Pass Plus scheme?

Opłata za kurs zależy od tego, gdzie mieszkasz, kosztu instruktora lub też szkoły jazdy, którą wybrałeś. Także od tego jak długo Twój trening trwa, aczkolwiek musi on obejmować minimum sześć godzin. Orientacyjna cena to ok. £140, jednak oferowane są różnego rodzaju znizki, nawet do 50%.

Lista placówek, z którymi możesz się skontaktować w celu uzyskania dokąłdnych informacji o wysokości zniżki na Pass Plus, znajduje się na stronie rządowej www.gov.uk/pass-plus.

W sprawie Pass Plus scheme możesz skontaktować się telefonicznie z DSA Pass Plus section, dzwoniąc na numer: 0115 936 6504 lub też wysłać email na adres: passplus@dsa.gsi.gov.uk.

(źródło: www.direct.gov.uk/en/Motoring, www.Wikipedia.org)

Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Rodzaje ubezpieczenia auta w UK - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] zdecydujesz się na uczestnictwo w specjalistycznym kursie Pass Plus, możesz uzyskać dodatkową zniżkę na ubezpieczenie swojego auta. Kurs skierowany …
  2. Zniżka na ubezpieczenie po zaliczeniu Pass Plus - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] zaliczysz już Pass Plus scheme, DSA przyśle Ci certyfikat, który daje możliwość uzyskania zniżki na ubezpieczenie Twojego [...]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: