Dwujęzyczne testy online

Od 1-go września 2003 roku dodano do testu praktycznego na prawo jazdy część, która powszechnie nazywa sie Show me – tell me. Jest to element testu praktycznego i jako taki zawiera się w limicie czasu poświęconego na egzamnin praktyczny.

W praktyce oznacza to, że musisz odpowiedzieć na 2 pytania z zakresu obsługi auta – jedno „tell me” i jedno „show me”. Bedziesz musiał pokazać i/lub wyjaśnić jak wykonać proste czynności związane z obsługą auta.

Jest 8 pytań „tell me” i 5 pytań „show me”, co daje ogólnie 12 kombinacji. Przy dużym deszczu lub wietrze egzaminator nie będzie zadawał pytań, które wymagają zaglądnięcia pod maskę samochodu.

Lista pytań Show me:

 1. Pokaż jak sprawdzić jak działają światła przednie i tylne w tym samochodzie.
 2. Pokaż jak sprawdzić czy działają kierunkowskazy.
 3. Pokaż jak sprawdzić działanie klaksonu.
 4. Pokaż jak sprawdzić hamulec ręczny.
 5. Pokaż (i wyjaśnij) jak sprawdzić czy działa wspomaganie układu kierownicy.

Lista pytań Tell me:

 1. Gdzie i jak sprawdzisz poziom oleju oraz jego prawidłową ilość?
 2. Gdzie i w jaki sposób sprawdzisz poziom płynu chłodniczego i powiedz jak ocenić czy jest on poprawny?
 3. Gdzie znajduje się zbiornik płynu do spryskiwaczy i powiedz jak sprawdzić jego poziom?
 4. Gdzie znajduje sie zbiornik płynu hamulcowego i powiedz jak sprawdzić, że masz odpowiedni poziom płynu hamulcowego?
 5. Jak sprawdzisz czy działają światła hamulcowe?
 6. Jak sprawdzisz czy masz sprawne hamulce przed rozpoczęciem jazdy?
 7. Jak sprawdzisz opony, żeby być pewnym, że mają one wystarczającą grubość bieżnika, a ich ogólny stan pozwala na bezpieczną jazdę?
 8. Gdzie znajdziesz informacje o wymaganym poziomie ciśnienia opon w tym aucie i jak sprawdzisz ciśnienie powietrza w oponach?

Egzaminator wybierze jedną z poniższych kombinacji:

Jeśli odpowiesz na jedno lub na dwa pytania niepoprawnie lub nie odpowiesz wcale, będzie to zaliczone jako jedna drobna pomyłka (1 driving fault). W czasie całego egzaminu praktycznego można takich pomyłek popełnić maksymalnie 15.

Kompletny zestaw pytań i sugerowanych odpowiedzi w języku angielskim możesz pobrać tutaj: Tell me – Show me po angielsku (format PDF)


Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

 1. Jak zwiększyć swoje szanse na zdanie testu za pierwszym podejściem? - [...] Musisz znać swoje auto “na wylot”.  Wstępna część testu zwana “Tell me – Show me” składa się z 2 …
 2. Jak bezstresowo podejść do testu praktycznego? - [...] w stanie wyprowadzić cię z równowagi. Niezbędna jest znajomość zagadnień z listy pytań Show me, Tell me.     …
 3. Tłumacz na egzaminie teoretycznym i praktycznym - Prawo Jazdy w UK | Prawo Jazdy w UK - [...] jest potrzebny przede wszystkim podczas pytań z bezpiecznej eksploatacji pojazdu (zob. Show me – tell me). Tłumacz może uczestniczyć …

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: