Dwujęzyczne testy online

Jeden z czytelników bloga zadał dziś pytanie na temat ubezpieczenia własnego auta na egzaminie praktycznym:

Czy potrzebuję dodatkowe ubezpieczenie jeśli zdaję egzamin własnym samochodem?

Jeśli używasz własnego auta na egzamninie, musisz spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest własnie to, że auto musi być ubezpieczone na twoje nazwisko. Przed przystąpieniem do egzaminu zostaniesz poproszony o podpisanie deklaracji, że auto jest ubezpieczone i że nie łamiesz prawa.

Jeśli twoje nazwisko nie widnieje na certyfikacie ubezpieczenia to musisz ubezpieczyć auto specjalnie na  okoliczność zdawania testu praktycznego. Jeśli natomiast jesteś np. drugim kierowcą tego auta to już masz ubezpieczenie (co najmniej Third Party Car Insurance) i wtedy nie musisz wykupywać dodatkowego ubezpieczenia.

Dodatkowe ubezpieczenie mozna wykupić w ramach Learner Driver Insurance na określony okres czasu. Jednak trzeba wziąć pod uwage fakt, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferuja tego typu ubezpieczenie.

Więcej informacji na temat zdawania egzaminu własnym autem znajdziesz w poście Własne auto na egzaminie .

2 Comments

  1. Jaki jest przeciętny koszt takiego ubezpieczenia?

  2. Krótkoterminowe ubezpeczenie auta, w tym przypadku tylko na 1 dzień to koszt około 10.50 funta. Jeśli chodzi o koszt dla uczących się kierowców – Learner insurance to jest to około 27 funtów tygodniowo.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: