Dwujęzyczne testy online

wlasne auto na egzaminie praktycznym w Wielkiej BrytaniiTest praktyczny na prawo jazdy w UK możesz zdawać jeźdząc swoim autem. Musi być ono jednak ubezpieczone na Twoje nazwisko.

Poza tym musisz sprawdzić czy auto, którym chcesz zdawać egzamin ma aktualny certyfikat MOT (przegląd drogowy).

Egzaminator poprosi Cię o podpisanie specjalnej deklaracji, że z Twoim autem wszystko jest w porządku. Jeśli tego nie zrobisz, test się nie odbędzie.

Przed egzaminem będziesz również poproszony o pokazanie dowodu rejestracji pojazdu (vehicle registration document) oraz MOT-u (vehicle test certificate).

Na aucie, którym będziesz zdawać egzamin powinny znaleźć sie:

  • ważny  tax disc (chyba, że jestes z niego zwolniony)
  • L plates (lub D plates, jeśli zdajesz test w Walii) przyczepione z przodu i z tyłu auta.


Dodatkowo Twoje auto musi mieć w pełni działające pasy bezpieczeństwa na miejscu pasażera oraz zagłówek na miejscu pasażera nie może być usunięty.

Jeśli nie spełnisz tych warunków, test zostanie odwołany i stracisz opłatę egzaminacyjną.
Jeśli chcesz wypożyczyć auto na czas egzaminu, musisz sprawdzić w wypożyczalni czy jest ono ubezpieczone na tę okoliczność. Jednak jest to faktycznie mało prawdopodobne, więc o ubezpieczenie będziesz musiał zatroszczyć się samemu.

Brak komentarzy

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak zwiększyć swoje szanse na zdanie testu za pierwszym podejściem? - [...] Upewnij się, że twoje auto spełnia wymagania prawne. Jeśli test zdajesz własnym autem musisz mieć ważny Road Ta oraz …
  2. Ubezpieczenie auta na egzaminie praktycznym | Prawo Jazdy w UK - [...] informacji na temat zdawania egzaminu własnym autem znajdziesz w poście Własne auto na egzaminie [...]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: