Dwujęzyczne testy online

Zarządzanie firmą w Wielkiej BrytaniiWyjazd i pobyt w Wielkiej Brytanii otwiera przed Polakami nowe szanse. Jedną z nich jest możliwość otworzenia własnej firmy lub samozatrudnienia (self-employed).

Prowadzenie własnego biznesu, a już z pewnością profesjonalne zarządzanie firmą w UK nie jest proste, ale na pewno jest o niebo łatwiejsze niż bycie szefem firmy czy samozatrudnionym w Polsce. Dzieje się tak dlatego, iż Wielka Brytania oferuje nieporównanie atrakcyjniejsze warunki dla przedsiębiorców i prowadzenia biznesu niż nasz rodzimy kraj.

 

Jakie są główne korzyści prowadzenia i zarządzania firmą w Wielkiej Brytanii?

 • Przede wszystkim odpadają nam płatności ZUS. W UK nie ma po prostu odowiednika polskiej składki ZUS. Wpływa to na ogólny niższy koszt prowadzenia biznesu.
 • Wysoki w porównaniu do rodzimego próg zwolnienia od podatku dochodowego. Kwota ta wynosi ok. 7,5 tys. funtów (czyli ok. 40 tys. polskich zł.)
 • Wysoki próg zwolnienia z obowiązku rejestracji jako płatnika VAT. Limit zwolnienia dla przedsiębiorców w Anglii to 79 tys. funtów (czyli ok. 400 tys. polskich zł.)
 • Bardzo przyjazny ekosystem gospodarczy dla przedsiębiorców, „odgórne” wsparcie dla nowych i istniejących biznesów. W UK zachęca się ludzi, by zakładali własne firmy i tworzyli nowe miejsca pracy. Osoby, które prowadzą biznesy traktuje się jako siłę napędową gospodarki brytyjskiej, a nie jak intruzów i potencjalnych krętaczy i kombinatorów. Stąd biurokracja jest ograniczona do minimum, przepisy jasne, urzędnicy przyjaźnie nastawieni (nawet ci z urzędu skarbowego!), chętnie oferujący swoją pomoc. Wyliczyć tutaj można też rozbudowany system (w dużej mierze darmowej) pomocy dla początkujących przedsiębiorców.
 • Rozliczenia z fiskusem raz w roku. Podatek dochodowy w UK płacimy tylko raz w roku, co ma wpływ na większą płynność finansową firmy już w pierwszym roku jej funkcjonowania. Nie tracimy także cennego czasu co miesiąc na rozliczanie dokumentów księgowych i rozliczeń podatkowych.

 

Dla kogo przeznaczony jest poradnik „Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii”?

Poradnik „Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii” przeznaczony jest dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero planują założyć własny biznes lub prowadzą własną działaność od niedawna. Ale książka stanowi także praktyczne, szerokie i uporządkowane kompendium wiedzy dla osób, które już prowadzą działaność gospodarczą lub firmę w UK.

Autor książki – Krzysztof Uszok, jest praktykiem, sam bowiem przeszedł wszystkie etapy budowania własnego biznesu w Wielkiej Brytanii. Wiedza, którą nam przekazuje jest zatem praktyczna, sprawdzona na jego „własnej skórze”. W poradniku znajdziemy także studia przypadku firm w UK, które odniosły sukces.

 

Czego dowiesz się z poradnika?

 • Jakie są formy działalności gospodarczej w UK
 • Jak otworzyć własną firmę w Wielkiej Brytanii
 • Jak funkcjonuje system podatkowy
 • Czy i kiedy masz szansę na dotacje
 • O podstawowych zagadnieniach prawnych, m.in.: prawie pracy czy BHP (Health & Safety)
 • Że import i export tylko z pozoru może być trudny
 • Jak nie popełniać typowych błędów
 • Że wielu przed Tobą już to zrobiło – studia przypadku firm w UK, które osiągnęły sukces.

 

Prowadzenie firmy wymaga wielu umiejętności, takich jak umiejętność zarządzania sobą w czasie, strategicznego planowania, dojrzałości, podejmowania ryzyka, wytrwałości etc. Wymaga także niezbędnej wiedzy, szczególnie kiedy jesteśmy dopiero na początku naszej przygody z własnym biznesem. Poradnik „Jak zarządzać firmą w Wielkiej Brytanii” to kompletny i bardzo szczegółowy zbiór wszelkich zagadnień, niezbędnych do profesjonalnego prowadzenia biznesu w UK.

Jeśli masz zamiar założyć własny biznes w UK lub prowadzisz już firmę i chcesz ją profesjonalnie rozwijać lub po prostu chcesz uniknąć typowych biznesowych „wpadek” – ta publikacja  to świetny wybór i doskonała inwestycja w Twój własny biznes.

Książkę „Zarządzanie firmą w Wielkiej Brytanii” możesz zamówić na stronie Emano.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: