Dwujęzyczne testy online

Pytanie: Mam prawo jazdy kat C. Egzamin zdałem w Polsce w 11.2010. W przyszłości będę robił kat C+E, ale już w Anglii.

Czy muszę wymienić prawo jazdy przed tym jak zapiszę się na kurs w UK? Czy muszę zrobić CPC i ile kosztuje kurs CPC? Marcin

Odpowiedź:

Jeśli posiadasz polskie prawo jazdy i chciałbyś zdobyć kolejną kategorię w UK masz dwie możliwości:

 • albo zdecydujesz się najpierw na wymianę polskiego prawa jazdy na angielskie – zalecamy takie rozwiązanie,
 • albo zachowujesz polskie prawo jazdy (na podstawie formularza D9/DL9 otrzymujesz angielską część prawa jazdy counterpart) – nie zalecamy tego rozwiązania ze względu na problemy urzędniczo-biurokratyczne.

W obu przypadkach tymczasowe prawo jazdy na kategorię C+E zostanie automatycznie wpisane w papierową część prawa jazdy counterpart.

Tylko w przypadku gdy posiadasz tymczasowe prawo jazdy na kategorię C+E będziesz mógł przystąpić do zajęć w szkole nauki jazdy oraz zarezerwować egzamin.

Odbycie szkolenia CPC jest obowiązkowe jedynie w przypadku osób, które czerpią korzyści finansowe z pracy kierowcy np. są zatrudnieni jako kierowcy ciężarówek w firmie spedycyjnej.

Jak uzyskać Driver CPC w UK – Aktualny Informator

Egzamin teoretyczny (studium przypadków) kosztuje 30 funtów. Jeśli chcesz zdawać go w języku polskim musisz doliczyć koszty tłumacza – orientacyjny przedział cenowy to 200 – 700 funtów. W sprawie dokładnej wyceny prosimy o kontakt z Emano.

Egzamin praktyczny CPC kosztuje 55 funtów, musisz zapewnić pojazd na ten egzamin.*

Więcej informacji na temat Driver CPC znajdziesz w Informatorze „Jak uzyskać Driver CPC – aktualny informator dla kierowców autokarów, autobusów i samochodów ciężarowych w UK”

* Materiał powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Emano. Interesuje Cię tematyka motoryzacyjna? Chcesz zrobić prawo jazdy w UK i chciałbyś wiedzieć, czy funkcjonuje tutaj szkoła nauki jazdy oraz jak w ogóle prowadzona jest w Anglii nauka jazdy? Szukasz polskich instruktorów oraz materiałów szkoleniowych (testy na prawo jazdy, kodeks drogowy itd.)? Potrzebujesz informacji lub porady? Zapraszamy na www.emano.co.uk !

3 Comments

 1. witam
  mam pytanie zwiazane z cpc (swisdectwo kfalfikacji)
  posiadam kategorie c (zdalem w polsce 2011 r.) i za jakies 2 miesiace chce zrobic c+e w polsce
  chcac jezdzic w anglii zawodowo musze miec cpc, w niektorych komentarzach umieszczonych na tej stronie jest napisane ze musze zrobic tylko dwa moduly (modul 2 i modul 4) z pieciu zeby jezdzic zawodowo. a co z pozostalymi dwoma modulami ( modul 1, modul 3, i modul 5) czy tez je musze robic i do nich sa jakies egzaminy??
  dziękuje z góry za odpowiedz
  pozdrawiam krzysiek

  • moduły 1 i 3 zaliczaja Ci z PL prawka. 5 nie ma
   masz zrobic 2 i 4

 2. Witam!
  Mam pytanie, otóż zrobiłem w Polsce prawo jazdy kat.C (11.2013r.), niedawno wymieniłem na UK, lada moment pojawi się karta do tacho. Zacząłem trening w jednej z firm, za fajerę posadzą mnie jak przyjdzie digi tacho. W międzyczasie agencja, która mnie tam wysyła ma zorganizować mi CPC, które oczywiście opłacę sam. Problem w tym, że motają się okrutnie i sami nie wiedzą co ze mną począć, bo dostali info, że nie mogę podejść do CPC, ponieważ najpierw mam zrobić jeszcze jakieś kursy…Sami nie wiedzą o co chodzi, więc ja się pytam, jest plastik angielski, tacho również zaraz się pojawi, dlaczego nie mogę zrobić CPC? Zna ktoś rozwiązanie? Proszę o pomoc, z góry dzięki!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: