Dwujęzyczne testy online

formularz D4 - raport medycznyPytanie: Witam, gdzie mogę pobrać druk d4 do kategorii c.e i jakie są badania lekarskie?

Odpowiedź:

Formularz D4 dostępny jest do ściagnięcia ze strony internetowej Directgov.co.uk lub można go ściągnąć z naszej podstrony Aplikacje.

Można go rownież zamowic na DVLA.

Wystarczy zaznaczyć opcje: D2 Pack – Application for a driving licence for a lorry, minibus or bus.

Formularz D4 wypełniany jest przez lekarza pierwszego kontaktu tzw. GP. Pamiętaj, że będziesz musiał pokryć koszty takiego badania (50-150 funtów).

Formularz zawiera zestaw pytań dotyczących zarówno ogólnego stanu zdrowia jak również pytania bardziej szczegółowe. Szczegóły dotyczące badania zostaną ci wyjaśnione przez twojego GP. *


* Odpowiedź powstała przy współpracy z firmą Emano (www.emano.co.uk), która jest wydawcą i dystrybutorem publikacji o tematyce motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii.

4 Comments

 1. Czy formularz D4 mozesz zostać wypełniony przez lekarza w Polsce?

  • Tak, raport medyczny może wypelnić lekarz pierwszego kontaktu również w Polsce, podobnie jak w każdym innym kraju UE.

   • W innym artykule pisali państwo, że nie każdy lekarz wypełni taki formularz dlatego że nie każdy ma do tego uprawnienia.

    Jak to więc jest- o jakie uprawnienia chodzi, żeby „zwykły” lekarz w Polsce mógł mi wypełnić taki formularz?

    • Takie zastrzeżenie rzeczywiście znajduje się na stronie rzadowej, skad czerpaliśmy informacje do artykułu http://prawojazdywuk.com/prawo-jazdy-kategorii-b/jak-aplikowac-o-tymczasowe-uprawnienia-do-prowadzenia-pojazdu-w-celach-komercyjnych/ cyt: „Formularz D4 musi być wypełniony przez lekarza ogólnego – GP (General Practitioner). Za wypełnienie raportu medycznego lekarz zazwyczaj pobiera opłatę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie każdy lekarz GP wypełni taki raport. W takim wypadku należy zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w badaniach medycznych dla kierowców.” Dlatego warto zawsze zapytać lekarza GP (w Polsce jest to lekarz pierwszego kontaktu) czy może taki raport dla nas wypełnić.

Trackbacks/Pingbacks

 1. Jak aplikować o provisional driving licence kategorii C i/lub D? - [...] tym celu potrzebujesz wypełnić aplikację D2. Potrzebny jest też raport medyczny – formularz D4, który  z kolei wypełnia twój …

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: