Dwujęzyczne testy online

Oto kolejne pytanie od czytelnika:

Witam, chciałem sie dowiedzieć czy mając prawo jazdy „provisional” i bedąc ubezpieczonym jako dodatkowy kierowca na ojca polisie czy zbieram również punkty NCB ?

Drugie pytanie to czy jeśli zdam prawo jazdy, jaka będzie data jego wydania ? Chodzi mi czy na photocardzie bedzie data wydania prawka ogólnie czyli w moim wypadku maj 2009 czy data zdania np. 20 sierpień 2010? Z góry dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Konrad

Odpowiedź poniżej:

Dziękuję serdecznie za nadesłane pytania.

Nawet jako początkujący kierowca możesz zacząć zdobywać zniżki za bezkolizyjną jazdę tzw. no claims bonus (NCB). Jednakże nie każdy ubezpieczyciel przydziela NCB uczącym się kierowcom, dlatego warto jest to sprawdzić w swojej ubezpieczalni.

Przy odpowiedzi na drugie pytanie należy rozróżnić dwa pojęcia, datę wydania prawa jazdy od daty zdobycia uprawnień do poruszania się pojazdami mechanicznymi (tj. daty zdania egzaminu praktycznego).

Jak zrobić prawo jazdy kategorii B w UK – poradnik krok po kroku

Po zdaniu egzaminu praktycznego automatycznie otrzymuje się certyfikat, który uprawnia do poruszania się pojazdami na terenie UK. Na dokument prawa jazdy tzw. full driving licence czeka się około 3-4 tygodnie.

Tak więc data ważności uprawnień, przy założeniu, że zdasz egzamin 20 sierpnia 2010, rozpocznie się 20 sierpnia 2010 jednakże data ważności dokumentu prawa jazdy tzw. photocard licence rozpocznie się kilka/kilkanaście dni po zdanym egzaminie. Obie daty będą widniały w odpowiednich rubrykach na dokumencie prawa jazdy.

Data wydania tymczasowego prawa jazdy (provisional licence) nie zostanie uwzględniona w pełnym prawie jazdy (full licence). *

* Odpowiedz powstała przy współpracy z firmą  Emano (www.emano.co.uk), która jest wydawcą i dystrybutorem publikacji o tematyce motoryzacyjnej w Wielkiej Brytanii.

One Comment

  1. Dziekuje bardzo za wyczerpujace temat odpowiedzi !!! pozdrawiam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: