Dwujęzyczne testy online

Używanie telefonu komórkowego w trakcie jazdy…nie rób tego jeśli nie chcesz stracić prawa jazdy!

Po raz pierwszy telefony komórkowe pojawiły się w prawodastwie w grudniu 2003 jako próba powstrzymania kierowców od używania telefonów w trakcie jazdy. W lutym 2007 zwiększono kary za to wykroczenie.

Prawo zabrania każdemu używania przenośnych telefonów podczas kierowania pojazdem. Prawo to odnosi się nie tylko do wykonywania i odbierania rozmów, ale obejmuje wszystkie zastosowania telefonu. Oznacza to, że nie powinieneś używać telefonu komórkowego w żadnym celu podczas prowadzenia samochodu.

Definicja używania przenośnego telefonu obejmuje:

  • wysyłanie lub odbieranie wiadomości głosowych lub sms-ów
  • wysyłanie lub odbieranie faksów
  • wysyłanie lub odbieranie zdjęć lub video
  • korzystanie z internetu

Kary za używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu

Stała kara za używanie telefonu to £60 i 3 punkty karne*. Możesz co prawda nie zaakceptować tej ustalonej kary i grzywny, ale jeśli to zrobisz zostanie wszczęte postepowanie sądowe. Na rozprawie sądowej potencjalna kara jest już znacznie wyższa. Musisz liczyć się z otrzymaniem maksymalnej grzywny w wysokości £1,000 lub £2500 jeśli prowadziłeś vana, ciężarówkę, autobus lub autokar.

*dane z marca 2009

(autorem artykułu jest: Nicholas Jervis, źródło: www.ezinearticles.com)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: