Dwujęzyczne testy online

Autorem artykułu jest Beata Polanowska

mandat za złe parkowanie w ukWielu z nas otrzymało już taki mandat, rozumiejąc lub nie rozumiejąc zasad, według których go nam przyznano.

Zasady parkowania regulowane są przez znaki drogowe lub oznakowania nanoszone na jezdnie i parkingi. Wysokość mandatu różni się w zależności od okręgu administracyjnego, w jakim ten mandat został wymierzony oraz w zależności od rodzaju przekroczenia.

Np. w Nottingham mandat za parkowanie wynosi £25 lub £35, o ile opłacimy go w przeciągu 2 tygodni od jego wydania. Mandat w wysokości £25 jest to mandat niższej kategorii, płaci się go za przekroczenie limitu czasowego, zaznaczonego na bilecie parkingowym lub za złe zaparkowanie, gdy np. dwa koła pojazdu wystają poza linie wyznaczonego pola do parkowania.

Mandaty wydawane są po 5 lub 10 minutowej obserwacji po upływie limitu czasowego, zaznaczonego na bilecie parkingowym.

Mandat w wysokości £35 płaci się np. za zaparkowanie na terenie oznakowanym zakazem zatrzymywania się. Jeśli pojazd został pozostawiony w miejscu, gdzie utrudnia przepływ ruchu drogowego, może wtedy zostać wywieziony na lawecie.

Możemy także otrzymać mandat za parkowanie na terenach prywatnych. Ceny takich mandatów są znacznie wyższe a czas na ich opłacenie jest krótszy.

Artykuł pochodzi z serwisu East Midlands Po Polsku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: