Dwujęzyczne testy online


Pytanie: Uprzejmie proszę o podanie informacji na temat karty parkingowej. W Polsce mam kartę, która uprawnia do parkowania na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Czy karta będzie ważna w UK, lub jak wyrobić taki dokument w UK?

Posiadam orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu). Uprzejmie proszę o wyjaśnienia w tej sprawie, jest to dla mnie b. ważne

Odpowiedź:

Jeśli Twoja niebieska karta do parkowania (blue badge)  jest wciąż ważna możesz jej używać na terenie UK. Gdy skończy się jej ważność, będziesz musiał złożyć aplikację o jej wznowienie w UK.

Aby otrzymać angielską niebieską kartę do parkowania ang. blue badge parking permits należy najpierw skontaktować się z władzami lokalnymi danego miasta, w którym mieszkasz w UK.

Aby znaleźć władze odpowiedzialne za parkowanie w danej miejscowości wystarczy wejśc na stronę rządową Directgov i wpisać swój kod pocztowy w wyszukiwarce. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę z wynikiem wyszukiwania,  po czym po kliknięciu na link zostaniesz odesłany na odpowiednią podstronę urzędu zajmującego się tematyką parkowania w Twoim mieście.

Tam będziesz mógł złożyć aplikację o tzw. blue badge oraz zadać wszelkie pytania, które będziesz miał dotyczące zagadnienia parkowania. *

Życzę powodzenia!

* Materiał powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Emano. Interesuje Cię tematyka motoryzacyjna? Chcesz zrobić prawo jazdy w UK i chciałbyś wiedzieć, czy funkcjonuje tutaj szkoła nauki jazdy oraz jak w ogóle prowadzona jest w Anglii nauka jazdy? Szukasz polskich instruktorów oraz materiałów szkoleniowych (testy na prawo jazdy, kodeks drogowy itd.)? Potrzebujesz informacji lub porady? Zapraszamy na www.emano.co.uk !

2 Comments

  1. Wielkie dzięki za info właśnie tego szukałem.
    Mam nadzieje że informacje wciąż są aktualne ;)
    Piotr Kosiński ostatnio opublikował..Wypożyczalnia samochodów PoznańMy Profile

  2. Bardzo ciekawy artykuł – właściwie nie trzeba nic dodawać.
    A tak w ogóle to gratuluję ciekawej strony!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: