Dwujęzyczne testy online

Pytanie: W marcu upływa mi piętnastomiesięczna kara (zakazu poruszania się pojazdami motorowymi na terenie UK). Czy konieczne jest wysłanie mojego polskiego prawa jazdy na brytyjskie po moim wykroczeniu?

Wiem, że polski dokument będzie wysyłany do Polski lecz jeśli zdecyduję się wrócić do kraju, czy nie będę musiał zdawać od nowa egzaminów, żeby je odzyskać? Z pewnością polska instytucja zostanie poinformowana o moim wykroczeniu (prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu). Z góry dzięki.

Odpowiedź:

Każda sprawa jest rozpatrywana przez sąd indywidualnie, większość informacji dotyczących kary jest umieszczona na wyroku z rozprawy sądowej.

Jeśli chcesz abyśmy pomogli Ci w tej sprawie prześlij nam skan dokumentów z rozprawy wraz z krótkim wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji oraz numerem telefonu na adres e-mail Emano: biuro@emano.co.uk.

Władze brytyjskie mogą, ale nie muszą informować władz polskich o tym, że odebrano Ci prawo do prowadzenia pojazdów w UK, jeśli jednak do tego dojdzie, informacje o odbytej karze zostaną umieszczone w rejestrze danych odpowiedniego wydziału komunikacji w Polsce.*

* Materiał powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Emano. Interesuje Cię tematyka motoryzacyjna? Chcesz zrobić prawo jazdy w UK i chciałbyś wiedzieć, czy funkcjonuje tutaj szkoła nauki jazdy oraz jak w ogóle prowadzona jest w Anglii nauka jazdy? Szukasz polskich instruktorów oraz materiałów szkoleniowych (testy na prawo jazdy, kodeks drogowy itd.)? Potrzebujesz informacji lub porady? Zapraszamy na www.emano.co.uk !

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: