Dwujęzyczne testy online

Jest takie ciekawe – według niektórych oryginalne – łacińskie wyrażenie, które niektórzy zawodowi ubezpieczyciele używają, żeby opisać relacje pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczonym. To wyrażenie to „uberrimae fidei” i znaczy „najwyższego zaufania”. Innymi słowy oznacza to, że relacje pomiedzy dwoma stronami bazują na calkowitej wzajemnej uczciwości i nie poświadczaniu nieprawdy – czy t.o celowo czy przez pomyłkę.

Osobliwa czy też nie idea „najwyższego zaufania” ma kluczowe znaczenie w dzialalnosci branży ubezpieczeniowej i jest filarem każdej polisy ubezpieczeniowej. W przypadku braku tej uczciwości kontrakt może być anulowany i unieważniony. Oznacza to, że jeśli poświadczasz nieprawdę w formularzach ubezpieczeniowych polisa może zostać uznana za nieważną. Jeśli w przypadku zadania odszkodowania ubezpieczyciel udowodni, że naruszyłeś choćby w niewielkim stopniu zasadę calkowitego zaufania to choćbys płacił regularnie składki ubezpieczeniowe, twoja polisa może zostać unieważniona, a ty uznany za nieubezpieczononego.

W takim przypadku musisz nie tylko pokryć wszystkie straty  z własnej kieszeni, ale dodatkowo popełniasz poważne wykrocznie jeżdząc bez ubezpieczenia.  Przesłanie jest zatem całkiem jasne – nie kłam kiedy wypełniasz aplikację ubezpieczeniową (Car Insurance Application Forms).

Jedną z dziedzin gdzie ludzie dość często zatajają prawdę są wcześniejsze wykroczenia drogowe. Wiadomo, że ubezpieczyciel weźmie pod uwagę poprzednie wykroczenia kalkulując ryzyko, co może prowadzić do wzrostu składki ubezpieczeniowej. Próbując uniknąć płacenia wyższych składek niektórzy mogą czuć pokusę, by kłamać bądź zataić część prawdy o swoich wykroczeniach drogowych. W razie wypadku, szczególnie wtedy gdy wzywana jest policja lub sprawa trafia do sądu, jest wysoce prawdopodobne, że wyjdzie na jaw prawda o wcześniejszych wyczynach, a w konsekewncji firma ubezpieczeniowa anuluje polisę.

Jeśli w aplikacji ubezpieczeniowej jesteś proszony o deklarację na temat swojego zdrowia i zdolności do prowadzenia pojazdu, bardzo krótkowzrocznym działaniem byłoby kłamać na ten temat. Jeszcze gorzej jesli te same kłamstwa poświadczasz DVLA, by otrzymać lub nie stracić swojego prawa jazdy. Takie działanie jest przestępstwem – twoje prawo jazdy straci ważność a razem z nim polisa ubezpieczeniowa.

Bądź całkowicie uczciwy jeśli chodzi o modyfikacje pojazdu. Modyfikacje, szczególnie takie, które zmieniają osiągi auta (tunning), mają kluczowe znaczenie przy szacowaniu ryzyka. Jeśli ubezpieczyciel odkryje, że w tej kwestii skłamałeś lub wprowadziłeś go w błąd jest duża szansa,że twoja polisa straci ważnośc.

(Autorem artykułu jest Jon McGovern, źródło: http://ezinearticles.com/)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

%d bloggers like this: